דיקור סיני ולמה הוא טוב לגוף שלנו?

דיקור סיני ולמה הוא טוב לגוף שלנו

דיקור סיני מבוסס בעיקר על פילוסופיה סינית עתיקה שהתפתחה במשך 5000 שנה, קיים ספר עתיק בנושא בשם "הקיסר הצהוב" הספר קיים כבר מאז שנת 2600 לפני הספירה ועד היום הספר הזה משמש ללימודי הרפואה הסינית ומלמד דיקור סיני ועוד שלל נושאים שקשורים לרפואה הסינית עצמה. אז איך זה טוב לגוף שלנו ואיך זה עוזר בואו נקרא:

בספר תוכלו למצוא התמודדות עם מחלות שונות, מניעת מחלות על ידי שגרת חיים הרמונית משולבת עם הטבע. קיימות תאוריות שונות על הדיקור הסיני, אחת מהתאוריות מלמדת שבתקופה הקדומה בזמן מלחמות השתמשו בחצי מתכת על אנשים שסבלו ממחלות מסוימות ונרפאו מיד לאחר שנדקרו ע"י החץ. במהלך הזמן אנשים גילו שחצים פגעו בנקודות הדיקור.

דיקור סיני ופעולותיו – 

על פי המסורת הסינית בגוף קיימים מרידיאניים שהם האנרגיה של הגוף שלנו ונובעת מאיברים פנימיים כמו קיבה, הלב שלנו, כבד וכו", זה יוצא לכיוון הגפיים והראש ועובר את כל חלקי הגוף. האנרגיה הזאת שזורמת בגופנו נקראת "צ'י" על גופנו נמצאות נקודות שבעזרת פעולות מסוימות ניתן לייעל את האנרגיה הזאת למקומות שונים בגופינו.

לצורך העניין אדם שסובל מבעיות עיכול, נשים מחט על נקודה שמשפיעה על הקיבה ונייעל את האנרגיה שלה ונשפר את העיכול דרך זה. ככל שהזמן עובר מתקיימים יותר ניסיונות להסבר מעמיק על איך עובר בעצם הדיקור הסיני.

לאחרונה ממש התפרסמו מחקרים שהוכיחו שבזמן שיש מחטים בגוף שלנו יש הפרשות של נוירוטרנסמיטרים מסוג סרוטונין שזה חומר שמופרש לראש כאשר אנחנו מאוהבים, מאושרים או שמחים מאוד וברגעים כאלה גוף שלנו מתמודד עם הבעיה הכי טוב ומרפא את עצמו. 

איזה אבחון עוברים לפני הטיפול – 

כאשר מגיע מטופל לדיקור סיני לפני הכול עושים לו אבחון על מנת לבדוק מאיפה נובעת האנרגיה הלא מאוזנת בגופו, הדבר הראשון שעושים הוא כמובן תשאול מקיף על אורך חייו של המטופל איך הוא אוכל, ואיך מתנהל אורך חייו שהוביל אותו לחוסר איזון, בנוסף לזה מתבצעת בדיקת דופק שעוזרת להבין על מצב האיברים בגוף שלו ועוזר להבין על מצב האיברים הפנימיים שלו. במהלך הבדיקה נבחנים גם דברים כמו יציבת הגוף, ריח, צבע לבוש, שפת גוף ועוד דברים שיכולים ללמד על בעיות המטופל.

אז איך מבצעים את הטיפול – 

לרוב הדיקור יתבצע בזמן שהמטופל בשכיבה על מיטה, האווירה היא מאוד רגועה ותורמת, כשהמטופל יותר רגוע ונינוח ככה הטיפול יהיה יותר יעיל עבורו. תוצאות יהיו ניכרות לעין וגם שיפור בגופו. המחטים בגוף יהיו לפחות 20 דקות, יש מצבים שבהם המחטים יישארו בגוף מעשר עד חמישים דקות לכל המאוחר.

אצל פעוטות לרוב זה מספר שניות. כמות הטיפולים משתנה על פי מצב הבריאותי של האדם אך בדרך כלל צריך מספר טיפולים, על מנת לראות תוצאות. במהלך הטיפול משתמשים במחטים חד פעמיות סטריליות עם ראש מפלסטיק ולאחר סיום הטיפול אותם מחטים הולכים למכלית מיוחדת להשמדה סופית.

המחט היא מאוד דקה לכן בדרך כלל לא ירגישו אותה על הגוף כלל. הדיקור הסיני לרוב לא כואב בכלל וקיימים מצבים שמקומות דקירה מסוימות יורגש כאב אך כזה שיחלוף אחרי מספר שניות. בגלל שהמחטים הינן מאוד מאוד דקות הסיכוי לנזק לגוף האדם הוא אפסי כמובן שכאשר הולכים לדיקור סיני הולכים לאדם מקצועי אשר עבר הכשרה ומומחה בעבודתו.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

מיגרנות ורפואה סינית איך תוכלו להתרפא בזכות זה בהצלחה

מים | למה החשיבות שתיית מים היא כל כך חשובה

שיתוף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מעבר בין נושאים

מאמרים נוספים

איך עובד טיפול בסוכרת מבוגרים?

 פוסט זה בבלוג נועד לספק מדריך מקיף לתחילת המסע הטיפולי בסוכרת מבוגרים. נעמיק בייעוץ הראשוני, שינויים באורח החיים, אפשרויות הטיפול התרופתי וחשיבות המעקב והמעקב השוטפים.

סוכרת סוג 1 תוחלת חיים

סקירה זו מציגה ניתוח מקיף של תוחלת החיים של אנשים עם סוכרת סוג 1. היא מתמקדת בגורמים המשפיעים על אריכות ימים, בתפקיד ההתקדמות הרפואית בשיפור